kali.net.pl

kali.net.pl

Domowa pielegnacja wlosow

Domowa pielegnacja wlosow

Domowa pielegnacja wlosow

Kluczem do pięknych, zdrowych i mocnych włosów jest ich odpowiednia pielęgnacja i ochrona. Połowa sukcesu to dobór odpowiednich produktów do codziennej pielęgnacji oraz wybór stosownego sprzętu do modelowania. Ważne jednak jest, by poza stosowaniem drogeryjnych kosmetyków, także zadbać odpowiednio o włosy w domowym zaciszu.usługi pogrzebowe służew

W tym celu warto skorzystać z domowych specyfików. Maseczki wmacniające, odżywcze płukanki, olejowanie włosów- wszystkie te zabiegi możemy wykonać nie wychodząc z domu. Chcąc przygotować domowe SPA dla włosów w pierwszej kolejności musimy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Jeśli chcemy, by nasze włosy były głęboko odżywione i nawilżone, skorzystajmy z naturalnego oleju, najlepiej kokosowego lub makadamia. Kupując tego typu olej zawsze wybierajmy nierafinowany- taki produkt posiada więcej wartości odżywczych. W celu odżywienia włosów należy rozetrzeć olej w dłoniach, by go ocieplić, następnie nałożyć na całą długość włosów. Kolejnym krokiem jest owinięcie włosów folią spożywczą i ręcznikiem oraz pozostawienie olejowej maseczki na minimum 30 minut.

Pod wpływem wytwarzanego pod folią i ręcznikiem ciepła, olej głęboko wniknie w strukturę włosów, odżywiając je od środka. Kolejnym prostym i równocześnie skutecznym zabiegiem są ziołowe płukanki. W tym celu należy przygotować napar z ziół, takich jak szałwia, zielona herbata czy rumianek, następnie płukać nim włosy po umyciu. Dobrym rozwiązaniem jest także płukanie włosów piwem- chmiel wzmacnia strukturę włosów, chroniąc przed rozdwajaniem się końcówek. Jeśli nasze włosy są przesuszone lub łamliwe, przygotujmy domową busy do francji maseczkę. W tym celu wystarczy użyć składników, które każdy z nas ma w lodówce. Jajko, cytryna, śmietana lub jogurt naturalny- produkty te pomogą odżywić włosy, naprawiając ich strukturę oraz przywracając zdrowy wygląd i naturalny blask.

Artykuł dzięki: https://www.flasz.pro/20-torby-papierowe-z-nadrukiem