kali.net.pl

kali.net.pl

Pielegnacja wlosow

Pielegnacja wlosow

Pielegnacja wlosow

Pielegnacja wlosow

Aby włosy były silne i błyszczące należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W tym celu warto skorzystać z odpowiednich kosmetyków. W drogeriach, podobnie jak w aptekach czy zielarniach, dostępny jest szereg produktów do pielęgnacji włosów. Czym się zatem kierować w doborze kosmetyków mających wzmocnić naszą fryzurę?Analizy akustyczne Przede wszystkim musimy ocenić, jaki rodzaj włosów mamy, by odpowiednio dobrać preparat. Wybierając kosmetyk zwracajmy także uwagę na skład. Często, zwłaszcza w produktach dostępnych w drogerii, możemy natknąć się na kosmetyki zawierające w składzie silikon lub parabeny.

Tego typu składników powinnyśmy unikać, gdyż nie tylko obciążają włosy ale także naruszają ich strukturę. Warto postawić na naturalne, organiczne kosmetyki, powstające na bazie roślin i naturalnych olejów. Ważne jest także, by używać odpowiednich akcesoriów, jak chociażby szczotka do włosów z naturalnego włosia. Starajmy się unikać plastikowych grzebieni, które mogą naelektryzować włosy, powodując puszenie się. Ważny jest także dobór odpowiedniego sprzętu do układania fryzury. Kupując suszarkę, zdecydujmy się na model z jonizacją, dzięki temu włosy nie będą w tak dużym stopniu narażone na przesuszenie.

Jeśli regularnie używamy prostownicy lub lokówki, postawmy na produkt drzwi zewnętrzne gdynia mający końcówki i płytki z odpowiedniego tworzywa, chroniącego dodatkowo strukturę włosów. Ważne jest, by sprzęt posiadał regulację temperatury.

Artykuł dzięki: suszenie.com/start/osuszanie-lodz