Uczciwy detektyw

Niestety jak się okazuje, możemy także spotkać oszustów. Jak bywa w każdej dziedzinie, tak i w Polsce działają detektywi, których celem jest jedynie oszukać nas. Tym bardziej, jeśli jesteśmy w złym stanie. Detektywi, którzy są oszustami potrafią nami manipulować. Warto więc poruszyć kilka kwestii, dzięki którym odkryjemy jaka jest prawda. Warto prosić detektywa o okazanie licencji. Taki dokument na pewno wzbudzi nasze zaufani wobec detektywa.

 

Drugą istotną kwestią jest siedziba detektywa. Mianowicie, jeśli na stronie internetowej pojawia się sam adres mailowy, czy numer telefony. Każdy detektyw powinien podać adres swojej siedziby. Każdego detektywa bardzo łatwo zweryfikować. Dodatkowo każdy detektyw ma obowiązek zawrzeć ze zleceniodawcą pisemną umowę. Żaden profesjonalny detektyw nie będzie chciał działać bez tego dokumenty. Pamiętajmy, że obowiązuje go ubezpieczenie, odprowadzenie podatku. Kolejny sygnał dosyć niepokojący to cena. Oczywiście nikt nie mówi, że profesjonalny detektyw ma działać za bardzo wygórowane ceny. Jednak jego stawki powinny nie być wyjątkowo niskie wiedza i praktyka kosztuje. Jeśli jest oszustem, będzie chciał, abyśmy wpłacili niedużą zaliczkę, a co później? Właśnie, warto się nad tym zastanowić. Dlatego nie powinniśmy niczego wpłacać, jeśli nie mamy umowy.

 

Nieważne jakiej kwoty żąda. Powinniśmy być uczuleni na tego typu działania. Kolejną rzeczą, o której nie wolno zapominać jest spotkanie w siedzibie detektywa. W ten sposób mamy pewność, że prowadzi on pewną działalność. Jeśli natomiast detektyw proponuje nam spotkanie na ulicy, na parkingu czy gdziekolwiek indziej, może się okazać, że nie posiada żadnej agencji, biura, działa na własną rękę. Dlaczego? Bądźmy wyczuleni na takie działania. Bardzo często detektyw wypytuje nas o rzeczy, które są wyjątkowo prywatne. W takim układzie również powinniśmy się nad tym dokładnie zastanowić. Każdy profesjonalny detektyw powinien powinien działać według pewnych reguł.