Na czym polega skup aut?

Liczba aut przemieszczająca się po drogach zwiększa się z roku na rok, w związku z tym sprzedaż też rośnie bardzo szybko. Ponieważ coraz trudniej sprzedać używane auto, a wystawianie poprzez komis jest długotrwałe i bardzo uciążliwe, coraz większą popularnością cieszą się skupy aut. Są to miejsca, gdzie można sprzedać samochód poniżej ceny rynkowej i otrzymać pieniądze wręcz od ręki. Skup aut to doskonałe miejsce na pozbycie się pojazdu jak najszybciej, by odzyskać gotówkę w szybkim czasie. Jest to dobre rozwiązanie dla potrzebujących szybkiego obrotu pieniędzmi.

Jaka jest procedura skupu aut?

Niestety często cena proponowana za samochód jest mało satysfakcjonująca. Firmy bazujące na lokalnych rynkach oferują często od 65% do 75% wartości pojazdu, natomiast te ogólnopolskie nawet 90%. Instytucje działające w branży określanej jako skup samochodów pracują przez siedem dni w tygodniu, a ich przedstawiciele są w stanie dojechać do klienta, jeśli zajdzie taka potrzeba. Każdy skup samochodów działa na określonych przez siebie zasadach, ale zazwyczaj wszystkie opierają się na podobnym schemacie. Najpierw dokonywana jest wycena wstępna, bardzo pobieżna i na podstawie zdjęć, następnie robiona jest wycena końcowa, po gruntownym obejrzeniu auta i analizie rynkowej i ocenie jak bardzo uległo zużyciu. Po podpisaniu umowy sprzedający otrzymuje gotówkę, a firma zajmująca się skupem aut dostaje samochód. Wszystko zależy od poziomu sprawności auta, jeżeli nie nadaje się do dalszej jazdy, po załadowaniu na lawetę jest odholowywane do siedziby kupującego. Należy zaznaczyć, że można sprzedać też auto niesprawne, często powypadkowe, albo uszkodzone. Jest to duże udogodnienie dla klientów firm ubezpieczeniowych, którzy po wypadku oprócz niskiego odszkodowania zostają z autem powypadkowym. Każdy skup dysponuje dużą pulą aut, które można ewentualnie wymienić za dopłatą na auto sprzedawane.

Czy można zamienić auto sprzedawane na inne?

Mogą zaoferować szeroki asortyment aut gotowych do sprzedaży od zaraz tak, że transakcja odbyłaby się prawie bezgotówkowo. Jest to dość dobry sposób rozliczenia dla osób szukających samochodu do dalszego użytku. Rynek samochodów używanych broni się przed ekspansją nowych aut w każdy możliwy sposób. Na tego typu samochody zawsze znajdą się chętni, ze względu na różną zasobność portfela kupujących. Poza tym pozbycie się starego auta poprzez skup jest często najlepszym rozwiązaniem pomimo wydawałoby się niskiej ceny odsprzedaży.