Raty dla każdego

Przerażają Cię zakupy na raty? Kojarzy Ci się to z koniecznością długiej spłaty i niepotrzebnymi kosztami?
Dzisiaj korzystanie z kredytu ratalnego bywa często bardziej opłacalne, niż zakup bezpośrednio za gotówkę.

Jak to możliwe?

Brak kosztów uzyskania kredytu ratalnego – tutaj nie mówimy o korzyści wprost ponieważ zapłacimy dokładnie tyle samo, nie zaoszczędzimy bezpośrednio gotówki lecz raty pozwolą nam na utrzymanie oszczędności i spokojną spłatę w czasie(zazwyczaj mówimy tu o 3 do 36 rat, bowiem zazwyczaj taki termin spłaty będziemy mieli do wyboru w większości przypadków). RRSO czy rzeczywista roczna stopa oprocentowania, najczęściej będzie wynosić 0% a jedyne koszta jakie może ponieść przy okazji korzystania z rat, będzie ubezpieczenie kredytu lecz nie jest ono wymagane jeśli nasza historia kredytowa jest wystarczająco bogata.
Przy udzieleniu rat nie potrzebujemy posiadać umowy o prace oraz nikt nie będzie wymagał od nas żadnych dokumentów poza dowodem osobistym. Na podstawie krótkiej rozmowy zostanie przez bank przydzielający nam raty, określona zdolność kredytowa(w tym może pomóc nam historia kredytowa, jeśli spłaciłeś poprzednie raty terminowo, dla banku jesteś rzetelnym kontrahentem) oraz decyzja o kosztach i udzieleniu kredytu ratalnego.

Co z tymi korzyściami?

Niewątpliwie największa korzyścią jest to, iż bez dodatkowych funduszy tworzy się nasza historia kredytowa. Jeśli za kilka, kilkanaście lat będziemy potrzebować większego zastrzyku gotówki na kupno auta czy tez budowę domu, bardzo prawdopodobne że zgłosimy się do banku po kredyt. Niewątpliwie jednym z pierwszych procesów jaki brak uruchomi to sprawdzenie biku czyli uzyskanie informacji o Tobie jako kredytobiorce w biurze informacji kredytowej. Jeśli do tej pory nie braliśmy żadnego z kredytów nasza historia kredytowa nie będzie istniała a o przydzieleniu kredytu będzie decydować tylko i wyłącznie udokumentowane zarobki oraz ewentualny wkład własny w celu zabezpieczenia kredytu. Sprawa znacznie będzie się różnić w przypadku gdy przez ten cały okres korzystaliśmy z rat. Lodówka, komputer, a nawet mniejsze zakupy typu gry na konsole czy słuchawki w przeciągu kilku lub kilkunastu lat potrafią stworzyć kilkunastotysięczny dług który jeśli udało nam się terminowo spłacić uwierzytelni nasze działania w oczach banku i z pewnością może mieć wpływ na decyzje o przyznaniu kredytu.

Raty w długiej perspektywie czasu. nie tylko nic nas nie kosztują ale mogą się dla nas okazać opłacalne, warto więc przy kolejnych zakupach rozważyć tą opcje.