Jak zarabiać na naszych zainteresowaniach

Jedni z nas lubią rysować, drudzy czytać książki. Jeszcze inni robić zdjęcia. Naszym zainteresowaniom poświęcamy codziennie sporo czasu. Niekiedy kosztują nas sporo pieniędzy. Książka w księgarni internetowej to ok. 30 zł. Jeśli dużo czytamy może z tego wyjść nie mała suma.

Jeśli naszą pasją jest robienie zdjęć, z pewnością wydamy dużo pieniędzy na dobry sprzęt. Co prawda w dzisiejszych czasach można robić całkiem niezłe zdjęcia telefonem jednak jeśli chcemy się rozwijać prędzej czy później kupimy droższy aparat.

Zarabianie na swojej pasji

Skupiając się na rozwoju swoich zainteresowań często poszerzamy nasze kwalifikacje o odpowiednie kursy związane z daną dziedziną. Nic więc dziwnego, że niektórzy z nas po jakimś czasie chcieliby na swoich zainteresowaniach zacząć zarabiać. W końcu przeznaczamy nie małe kwoty na własny rozwój i chcielibyśmy jakąś część z tego odzyskać.

Jak zarobić na robieniu zdjęć?

Jeśli robimy dobre zdjęcia a nasze hobby to fotografia będziemy mieli dużo możliwości żeby sobie dorobić i rozwinąć skrzydła. Początkujący fotograf może dorobić zaczynając od zdjęć produktów na aukcje internetowe. Można spróbować swoich sił proponując darmowe sesje zdjęciowe np. blogerom zajmującym się modą. Cały czas potrzebują oni kogoś do robienia zdjęć. Jeśli się sprawdzimy być może zaproponują nam stała współpracę.

Inną opcją jest założenie swojego konta na portalach sprzedających zdjęcia. Zwanych też bankami zdjęć. Dodajemy tam zdjęcia, które inni mogą zakupić np. na potrzeby swoich stron internetowych czy blogów. Początkowo nie zarobimy kokosów ale zawsze będzie to jakieś dodatkowe źródło dochodu. A od czegoś trzeba zacząć. Pamiętajmy, że takie miejsca to świetny sposób na nabranie doświadczenia, które przyda się przy późniejszych zleceniach.

Jak zarobić na czytaniu książek

Czytanie sprawia nam przyjemność. Pochłaniamy przynajmniej dwie książki tygodniowo. Chcemy o nich rozmawiać i dzielić się naszą opinią o nich z innymi czytelnikami. Czy na tym da się zarobić i jak to zrobić?

Jest kilka sposobów zarabiania na czytaniu książek. Możemy podjąć współpracę z konkretnym wydawnictwem i umieszczać recenzję książek np. na Instagramie. Można w ten sposób dorobić nawet kilkaset zł miesięcznie. Kolejną opcją jest założenie kanału na YouTube i nagrywanie filmów z zapowiedziami, recenzjami czy nawet vlogami o tym jak czytamy daną książkę. Jeśli nagrywanie filmów nie przypadnie nam do gustu to dobrym pomysłem jest również założenie bloga. Poza środkami ze współpracy z wydawnictwem możemy również zarobić na wyświetlanych się tam reklamach.