Majątek a rozwód

Rozwód jest taką czynnością, która nie wydaje się być prosta od początku do końca. Bardzo często zastanawiamy się co z podziałem majątku po rozwodzie. Tym bardziej jeśli dysponujemy dużym domem czy mieszkaniem, samochodami, czy innymi nieruchomościami. Większość małżeństw stara się zebrać odpowiednie dowody, po to aby przed sądem otrzymać większą ilość majątku. Dowodem w postępowaniu o podział majątku może być praktycznie wszystko. Zadaniem każdego detektywa będzie właściwe opracowanie dowodów, tak aby dana strona zaprezentowała je na niekorzyść swojego partnera czy partnerki. Każdy dowód ma swoją przyczynę. Im więcej niekorzyści dla partnera, tym większe szanse dla nas. Warto pamiętać, że sąd zawsze stara się sprawiedliwie rozdzielić wszystkie nasze dobre materialna w tym kredyty. Inaczej bywa w przypadku, gdy jedna ze stron jest bardziej poszkodowana, lub obydwa się rozwód z orzekaniem o winie. Kluczową kwestią są także zeznania naszej rodziny, a przede wszystkim z znajomych i osób postronnych, które nie mają nic wspólnego z nami. Jeśli więc posiadamy precyzyjnie dobrane argumenty, które uzasadniają wniosek o nierówny podział majątku, sprawa jest oczywista.

Nawet jeśli nasz partner nie pracował, a zajmował się domem, dbał o ciepło rodzinne, gotował, sprzątał i robił zakupy spożywcze, sąd w takim przypadku stoi po stronie tej osoby. Nieważne gdy ktoś pracował czy ktoś jest wykształcony, liczą się tutaj fakty. Nasi znajomi oraz rodzina są różnie postrzegani. Zarzuca im się, że mogą nie mówić prawdy. Z tego względu bardzo korzystnym rozwiązaniem jest powołać na świadka detektywa czy innego śledczego, który ma coś wspólnego z tą sprawą.

W takiej właśnie sytuacji możemy przedstawić wyciągi bankowe czy też różnego rodzaju rachunku ze sklepów, restauracji czy innych miejsc, jeśli chcemy udowodnić, że nasz partner coś ukrywa. Bardzo dużą pomocą będzie tutaj detektyw. Wszystkie informacje są istotne, w tym przy posiadamy oddzielne konta bankowe, dodatkowe przychody. W takich sprawach, wszystkie kwestii wychodzą na jaw. Dlatego nie warto oszukiwać, mówiąc że nie mamy z tym nic wspólnego. Istotną kwestią są tutaj zarobki osoby pracującej. Jeśli będzie to wyższa krajowa, bądź bardzo wysoka pensja, to ta osoba jest odpowiedzialna za wszelkie wydatki. O to kłóci się coraz więcej małżeństw. W momencie kiedy dochodzi do rozwodu, każda strona chce dostać jak najwięcej. Niestety po prostu nie zawsze jest to możliwe.