Postaw na odpowiedni rodzaj drewna i nie martw się już więcej!

Drewno jest najstarszym materiałem budowlanym znanym ludzkości. Tak naprawdę trudno jest oszacować, jak długo już budujemy z drewna. Powodem tego, jest fakt, iż drewno jest niezwykle trwałym, ale i łatwym w obróbce materiałem budowlanym. Możemy z niego wyrzeźbić piękną dziecięcą zabawkę, a także postawić dom, czy taras. Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednim właściwościom poszczególnych rodzajów drzew. To, że drzewa różnią się pod względem twardości, czy elastyczności drewna, wiadome jest od tysięcy lat. W średniowieczu, najlepsze łuki wykonywane były z cisu, który był odporny na odkształcenia i posiadał bardzo sprężyste właściwości. Dzięki temu cisowe łuki były doskonale giętkie, ale zawsze wracały do swojej pierwotnej formy, co nadawało strzałom tak dużego pędu, że z łatwością przebijały one kości czaszki.
Drewno drzew owocowych znane jest ze swojej miękkości i plastyczności. Dzięki temu, z wielką łatwością rzeźbi się w nim nawet nożykiem. Doskonale wiedzą o tym wszelkiej maści rzeźbiarze i wybierają najczęściej drzewa owocowe, oraz lipę, która także słynie ze swojej miękkości. Całkiem możliwe, że właśnie z tej właściwości wzięło się powiedzenie,,lipa, lipne’’. Posiadając wiedzę z zakresu dendrologii, czyli nauki o drzewach, bardzo łatwo jest przewidzieć, który rodzaj drewna będzie potrzebny do wielkiej rzeźby, a który nada się najlepiej na deski tarasowe.

Aranżacje wnętrz – od amatora do zawodowca.

Każdy kto nawet amatorsko zajmuje się obróbką drewna, może dziś w błyskawiczny sposób poszerzyć swoją wiedzę o niesamowitą ilość nowych informacji. Wszystko to jest możliwe dzięki wszechobecnemu dzisiaj Internetowi. Globalna sieć, to nie tylko śmieszne kotki, ale także masa stron i filmów poświęconych wszelakim zagadnieniom ze wszystkich możliwych kategorii. Żeby posiąść wiedzę z zakresu znawstwa drzew i drewna wcale nie trzeba władać językiem angielskim. W polskim Internecie jest pełno wielu ciekawych stron, które posiadają dużą dawkę wiedzy o drewnie. Serwis YouTube także ma ogromną ilość wielu filmików, na których można dowiedzieć się ciekawych informacji o poszczególnych rodzajach drewna. Są też takie filmy, na których krok po kroku razem z instruktorem rzeźbimy swoją własną rzeźbę.