Nie nazywaj tak swojego psa

Przyprowadziliśmy do domu nowego członka rodziny lub dopiero planujemy jego zakup. Każdy właściciel pragnie aby jego zwierzak był jedyny w swoim rodzaju. Często jego wyjątkowość staramy się podkreślić wymyślając przeróżne imiona. Uważajmy jednak aby naszego pupila nie skrzywdzić.

Jak nazwać pieska – zwierzęta w domu

Imię dla psa. Jak wybrać właściwe? Niekiedy wystarczy zerknąć na pieska aby wiedzieć jak powinien się nazywać. Innym razem wybór może okazać się trudniejszy. Pomocne może okazać się prześledzenie internetu gdzie znajdziemy masę propozycji.

Na co należy uważać

Nie powinniśmy nazywać naszego pupila w sposób obraźliwy. Mimo, że pies może tego do końca nie rozumieć nikomu chyba nie sprawiłoby przyjemności tak się nazywać. Zwróćmy też uwagę aby imię było proste do wymówienia. Zwierzęciu będzie łatwiej reagować na komendy. Nie warto również decydować się na te najbardziej popularne lub takie w stylu Hania czy Tadeusz. Nasz pupil może czuć się zdezorientowany kiedy na spacerze co kawałek ktoś będzie nazywał się tak jak on. Skoro zwierzak ma być wyjątkowy wybierzmy coś oryginalnego.