Obsługa prawna dla firm

Obsługa prawna firmy wbrew pozorom przydaje się nie tylko dużym korporacjom, ale też małym firmom. W dodatku profesjonalna pomoc kancelarii radców prawnych wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami, a jednocześnie pozwala uniknąć poważnych problemów i strat.

  1. Kto powinien korzystać z pomocy prawnika?
  2. Jaki jest zakres pomocy prawnej?
  3. Obsługa prawna firmy w praktyce

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat takich usług i sprawdź, czy to rozwiązanie będzie odpowiednie dla twojego biznesu.

Kto powinien skorzystać z pomocy prawnika?

Ochrona interesów firmy ma kluczowe znaczenie. Jeszcze do niedawna wielu drobnych przedsiębiorców wychodziło z błędnego założenia, że takie usługi nie są im do niczego potrzebne. W praktyce natomiast coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których firma – niezależnie od tego czy jest to małe przedsiębiorstwo czy też firma działająca na naprawdę dużą skalę – tylko dzięki odpowiedniej ochronie można uniknąć problemów mogących negatywnie wpłynąć na wizerunek lub finanse firmy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kancelarii prawnych zaczyna specjalizować się w świadczeniu tego typu usług. Z jednej strony daje to klientowi biznesowemu możliwość wybrania dowolnych radców prawnych, którzy w razie problemów będą mogli udzielić mu niezbędnego wsparcia. Z drugiej natomiast musisz pamiętać o tym, że nie każdy prawnik zaoferuje ci tak samo wysoką jakość usług. Nie wybieraj więc kancelarii w ciemno, tylko najpierw przeanalizuj zakres świadczonych przez nią usług, sprawdź opinie wystawione przez dotychczasowych klientów lub po prostu postaw na sprawdzoną kancelarię, co pozwoli ci zaoszczędzić wiele czasu. Alternatywą dla stałej obsługi prawnej może być każdorazowe kontaktowanie się z kancelarią w celu wycenienia jednorazowej pomocy. Z reguły jednak nie jest to opłacalne i w ostatecznym rozrachunku klient ponosi wówczas większe koszty, niż gdyby od początku podpisał umowę na stałą opiekę. Sprawdź więc, na co możesz liczyć, jeżeli zdecydujesz się na profesjonalną pomoc prawną.

Jaki jest zakres pomocy prawnej?

Ze względu na stale zmieniające się przepisy, zakres pomocy prawnej dla firm jest obecnie bardzo szeroki. Obejmuje zarówno sprawy związane z finansami, przygotowywanie analiz, doradztwo jak również weryfikowanie istotnych dla firmy umów. Odpowiednio wybrana prawna obsługa firm pozwoli ci cieszyć się dostępem do profesjonalnych porad. Skorzystasz tego między innymi wtedy, gdy będziesz się zastanawiał nad wybraniem idealnej dla siebie formy działalności gospodarczej. Wielu klientów chwali sobie również praktyczną pomoc podczas rejestracji firmy lub wprowadzaniu jakichkolwiek zmian do Krajowego Rejestru Sądowego. Osobom nieobeznanym z tematem zajmuje to zazwyczaj wiele czasu, natomiast prawnik z wieloletnim doświadczeniem może to zrobić praktycznie od ręki. Planując jakiekolwiek większe transakcje, pomyśl o tym, aby firma zapewniająca obsługę prawną zajęła się przeprowadzeniem analizy i wydała opinię. Takie zweryfikowanie umowy może zabezpieczyć cię przed podpisaniem niekorzystnego dokumentu. Coraz popularniejszym problemem wielu firm – i to niezależnie od tego w jakiej branży działają – są nierzetelni kontrahenci. Przez brak regularnych płatności niektórzy przedsiębiorcy mają ogromne problemy z utrzymaniem swojego biznesu. Na szczęście w takich sytuacjach obsługa prawna firmy pozwoli ci skorzystać z windykacji należności. Zajmą się tym profesjonaliści, co zwiększa szansę na odzyskanie należności. Pomoc przyda się również wtedy, gdy będziesz potrzebował mediatora z powodu konfliktu z ważnym partnerem handlowym. Radcy prawni postarają się wówczas znaleźć rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych stron. Jako istotny argument przemawiający za wybraniem obsługi wielu właścicieli firm podaje również to, że nie muszą wówczas samodzielnie stawiać się w sądzie, tylko kancelaria wysyła reprezentanta. Można z tego skorzystać między innymi w przypadku spraw toczących się przed sądami administracyjnymi oraz powszechnymi (dla spraw gospodarczych i karnoskarbowych).

Obsługa prawna firmy w praktyce

Skoro już wiesz, jak ważny jest wybór rzetelnej firmy, a także znasz zakres oferowanych przez nią usług, warto również wspomnieć o tym, jak to wszystko funkcjonuje w praktyce. Z punktu widzenia klienta biznesowego ważne jest to, że każda oferta obsługi prawnej dopasowywana jest indywidualnie. Daje ci to pewność, że radcy prawni uwzględnią twoje rzeczywiste potrzeby i oczekiwania. Tym samym unikniesz płacenia za usługi, z których z racji prowadzonej przez siebie działalności nigdy byś nie skorzystał. Dodatkowo będziesz mógł skorzystać z obsługi prawnej na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to ogromnym udogodnieniem dla firm, które myślą o zdobywaniu nowych rynków i chcą znaleźć zagranicznych dostawców lub klientów. Niezależnie więc od tego, czy wybierzesz stałą współpracę i tym samym zaoszczędzisz koszty, czy też wolisz jednorazową pomoc, obsługa prawna na pewno pomoże ci rozwinąć firmę w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.

undefined